דבר הדיקן פקולטה להנדסת חשמל על שם אנדרו וארנה ויטרבי

Prof. Ariel Orda

זה היה כבוד וזכות של המחלקה שלנו לפתח שותפות ייחודית עם פרופסור אנדרו ויטרבי, אורח נכבד ואשתו מנוחה, ארנה, כמעט מעל 50 השנים. במשך כל התקופה הזאת, הצלחנו ליהנות החוכמה והחזון של אנדרו בתחומי מדע וטכנולוגיה. שותפות זו הייתה מרכיב חיוני להצלחה שלנו. למתנה יוצאת הדופן של שמם של המשפחת ויטרבי תהיה השפעה עצומה על הטכניון ומדינת ישראל במשך שנים רבות.

המחלקה שלנו מדורגת באופן עקבי בין 10 מחלקות להנדסת מחשבים והחשמל המובילות ברחבי העולם. זה כבר אושר ע"י כמה ועדות בינלאומיות; בשנת 1982 בראשות פרופ 'ויטרבי, והעדכנית ביותר בראשות הנשיא הנוכחי של MIT.

"אומת הסטארט-אפ" האייקונית יצאה ישירות מתוך הסגל שלנו. המחלקה שלנו מספקת את עמוד השדרה האקדמית של תעשיית ההיי-טק ישראלית בעלת שם העולמי ותעשיות ביטחוניות. יותר מ -1,600 חברות נוסדו או מנוהלות על ידי בוגרי טכניון במהלך 20 השנים האחרונות; בין אלה, 35 אחוז חלקם של בוגרי הנדסת חשמל בטכניון.

כדי להשיג השפעה גדולה כל כך על היי-טק של ישראל, ביטחון, כלכלה, ולהגיב דרישות לאומיות, פקולטה להנדסת החשמל באופן מסורתי הינה מחלקה הגדולה בטכניון. מספר התלמידים הנוכחי עולה על 2,000.

כדי לשמור על ההובלה הגלובלית שלנו, אנחנו צריכים להתמודד עם האתגרים של העתיד ולקדם במהירות חידושים ופיתוחים בתחומים של אלקטרוניקה, מחשבים ותקשורת.

אנדרו ואשתו המנוחה, ארנה פינצי ויטרבי, היו חברים יקרים שלנו ותומכים מסורים במשך שנים רבות. אלה שהכירו ארנה תמיד שבחו אישיות יוצאת דופן, קסם, תשוקה, ומסירות כלפי העם היהודי, מדינת ישראל, הטכניון, והמחלקה שלנו.

מתנת השמם של משפחת ויטרבי מבטיח את היכולת של המחלקה שלנו להמשיך להיות מרכז של מצוינות אקדמית, תוך מילוי התפקיד החיוני שלנו לביטחון ולשגשוגה של מדינת ישראל. יתר על כן, מתנה זו סוללת את הדרך לאופקים חדשים ורמות גבוהות יותר של הישגים מדעיים וטכנולוגיים.

פרופ ויטרבי העניק לנו שי נוסף: אחד שלא ניתן לעמד במספרים בלבד, עדיין הערך שלו גדול בהרבה. זה נדיר עבור מחלקה להיות מזוהה עם השם של בעל חזון ענק במדע וטכנולוגיה שתרומתו אקדמית נלמדת כחלק מתכנית הלימודים המתקדמים שלה.

זהו כבוד גדול עבור המחלקת שלנו לשאת את שמו של ויטרבי, ומקור הגאווה עצומה עבור כל הסגל שלה, מהנדסים, סטודנטים, ובוגרים, לשאת הלאה את המורשת ויטרבי.

פרופ 'אריאל אורדע, הדיקן

הרמן וגרטרוד גרוס, פרופסור לתקשורת

פקולטה להנדסת חשמל על שם אנדרו וארנה ויטרבי