אנדרו וארנה ויטרבי והטכניון

EE Faculty and Viterbiאנדרו ויטרבי ואשתו המנוחה, ארנה פינצ'י ויטרבי, הם תורמים ותיקים ומסורים לטכניון ולמדינת ישראל. עם תרומותיהם לטכניון נמנים Computech – מרכז אנדרו וארנה ויטרבי ללימודים מתקדמים בטכנולוגיות מיחשוב, קתדרת אנדרו וארנה פינצ'י ויטרבי למערכות מידע ומדעי המחשב, תכנית המלגות ע"ש אנדרו וארנה פינצ'י ויטרבי וקרן משפחת ויטרבי לגיוס חברי סגל ולהעסקתם.

בארה"ב היה אנדרו ויטרבי פעיל ב-ATS – אגודת ידידי הטכניון בארה"ב – שהעניקה לו את הכבוד הגדול ביותר: פרס אלברט אינשטיין. בעבר היה ויטרבי חבר בוועד המנהל של ה-ATS, נשיא ויו"ר שלוחת ה-ATS בסן פרנסיסקו וחבר בוועד המנהל באזור המערבי.

Viterbi

1967 היתה שנת מפנה בחייו של ד"ר ויטרבי. באותה שנה הוא פרסם מאמר מדעי המציג את מה שיכונה לימים "אלגוריתם ויטרבי". אלגוריתם זה שינה את פניו של עולם התקשורת. באותה שנה, בביקור בישראל, קיים ד"ר ויטרבי כמה הרצאות בטכניון ובכך רקם קשר אמיץ וממושך, המתקיים עד היום.

מאז שנת 2000 ד"ר ויטרבי הוא פרופסור-אורח מיוחד בהנדסת חשמל בטכניון. בשנת 2000 הוא קיבל מהטכניון תואר דוקטור לשם כבוד. הוא חבר בקורטוריון הטכניון הבינלאומי ו"גארדיין" – תואר השמור לאלה שתרומתם לטכניון נמצאת ברמה הגבוהה ביותר.

ביוני 2015 הכריז ד"ר ויטרבי על תרומת ענק לפקולטה להנדסת חשמל, שתיקרא מעכשיו הפקולטה להנדסת חשמל ע"ש אנדרו וארנה ויטרבי. התרומה הנדיבה תאפשר לטכניון לבסס, ואף לשפר, את מעמדו כמוסד מוביל בהנדסת חשמל ובהנדסת מחשבים בישראל ובעולם.

Receive Certificates

צילום ארכיון

ב-8 בדצמבר 2015 כיבד אותו הטכניון באות הטכניון – הכבוד הגבוה ביותר שמעניק הטכניון.